logo
Укр
Рос
📞 093 546 74 18 
Укр
Рос
Оплата онлайн
Виберіть тип послуги

Перевірка заборгованостіза Вашою кредитною угодою

Невірний номер

Ми використовуємо файли cookie

02.04.2021
Переглядів:54 799

Ломбардам можуть дозволити валютообмінні операції

Нацбанк планує дозволити ломбардам займатися обміном валют. Національний банк оприлюднив Білу книгу "Майбутнє регулювання діяльності ломбардів", яка містить план змін регулювання в цій сфері після завершення поділу повноважень Нацкомфінпослуг.

Згідно з повідомленням НБУ, однією з ключових цілей нового регулювання ринку ломбардів, викладеного в Білій книзі, стане захист прав осіб, що користуються послугами ломбардів, а також розширення можливостей для ломбардів. По-перше, Національний банк розглядає можливість обмеження на рівні закону відповідальності клієнтів за кредитними договорами з ломбардами в межах вартості заставленого майна. "Це означає, що в разі неспроможності позичальника погасити борг з урахуванням відсотків за користування позикою його повна заборгованість перед ломбардом буде погашена за рахунок застави, і ніяких додаткових вимог до позичальника у ломбарду бути не може", - сказано в повідомленні. По-друге, НБУ планує підвищити рівень інформування клієнтів про умови ломбардного кредитування. 

 

Так, розглядається можливість ввести обов'язкове надання клієнту ломбардного квитка або встановити додаткові вимоги до договору з позичальником, де умови будуть викладені в стислій і доступній для прочитання формі. По-третє, ломбардам планується надати можливість здійснювати готівковий обмін валют і переказ коштів без відкриття рахунків. Крім того, ломбарди отримають право надавати інші супровідні послуги або здійснювати іншу господарську діяльність, яка необхідна їм для надання фінансових послуг. 

 

При цьому залишиться вимога щодо кредитування тільки під заставу майна. При цьому планується спростити вимоги до ломбардів щодо приміщення і місця надання послуг, безпеки, звітності та обліку документів. "Оскільки ломбарди не приваблюють кошти населення, основним видом нагляду стане нагляд за ринковим поведінкою, а переважною формою - безвиїзний нагляд. Ломбарди будуть зобов'язані підтримувати капітал на рівні 500 тис. грн, а при наявності відокремлених підрозділів - не менше 1 млн грн", - уточнили в НБУ. Також планується встановити підвищені або додаткові вимоги для ломбардів, які будуть надавати інші фінансові послуги, крім кредитування на рівні не менше 5 млн грн. У той же час, для створення сприятливих умов для розвитку ринку Національний банк планує чітко врегулювати і розширити джерела фінансування ломбардів, додатково дозволивши залучати кошти в афілійованих осіб і кошти на умовах субординованого боргу, в тому числі від юридичних і фізичних осіб, які є кваліфікованими інвесторами. Впровадження змін зажадає зусиль від учасників ринку, тому терміни приведення діяльності ломбардів у відповідність з новими вимогами визначаться тільки після детального ознайомлення зі станом ринку, з урахуванням об'єктивних термінів і можливостей виконати нові вимоги.

Консультації по телефону: 0974309759

Інші статті
Що таке термінал обміну валют?
Що таке термінал обміну валют?